مقالات

ساخت پازل با عکس

پازل چند تیکه

چشم های انسان یکی از مهم ترین و تاثیر پذیر ترین اعضای بدن است. میدانید که دقیقترین و گران ترین دوربین ها هم هرگز قدرت یک چشم انسان را ندارد. اما پر اهمیت ترین ویژگی چشم، اتصال بی نظیر آن با قلب می باشد. یعنی هر چیزی که با چشمان رویت شود به وسیله قلب حس میشود. حالا شما تصور کنید هر روز صبح بعد از بیدار شدن اولین تصویری که می‌بینید؛ یک عکس از عزیزان شما باشد. این تصویر چه قدر حال روحی شما را خوب می کند؟ شما هم اینطور فکر میکنید که این عکس زیبا میتواند روز شما را بسازد؟
در این متن به شما سه ایده جذاب از ساخت پازل عکس را آموزش میدهیم. که با یک ذره دقت و حوصله میتوانید با هزینه کم این کار را در منزل انجام دهید.

1. ساخت پازل عکس با کارتون

وسایل مورد نیاز:
– پرینت طرح پازل دلخواه روی برگه (دانلود از گوگل)
– چاپ عکس دلخواه
– تیزبر (کاتر)
– چسب آبکی
– کارتون محکم

شما یک عکس زیبا و مورد دلخواه خودتان را انتخاب کنید. سعی کنید عکس از کیفیت و وضوح بسیار مطلوبی برخوردار باشد به گونه ای که جزئیات تصویر در آن پیدا باشد. در این مرحله باید عکس دلخواه خودتان را چاپ کنید. بهتر است از چاپگر های رنگی در این کار استفاده کنید؛ دقت داشته باشید برای مطلوبیت هر چه بیشتر عکس برروی پازل از کاغذ سابلیمیشن و جوهر سابلیمیشن استفاده کنید. (شما باید متناسب با سایز پازلی که پرینت کرده اید؛ عکس خودتان را متناسب با آن پازل به چاپ برسانید.) سپس کاغذی را که طرح خودتان را بر روی آن به چاپ رسانده اید بر روی کارتون بچسبانید. سپس با نهایت دقت سعی کنید منطبق با عکس چاپ شده؛ درسمت دیگر کارتون، پرینت طرح پازل را بچسبانید.منطبق نبودن دو عکس در دو سمت پازل سبب خراب شدن عکس شما می شود. سپس به کمک تیزبر، طرح پازل را با دقت ببرید. و اگر بعد از برش، دور هر قطعه پازل 3D تمیز نبود با استفاده از یک سوهان نرم ان را تمیز کنید. حالا پازل بسیار زیبایی از عکس دلخواه خودتان خواهید داشت.

2. ساخت پازل عکس با بشقاب شکسته

وسایل مورد نیاز:
بشقاب با طرح دلخواه چاپ شده شما-
– آهنربا
– چسب و فرچه

عکس خود را در چاپخانه ها به صورت چاپ دیجیتال بر روی یک بشقاب سفید ساده چاپ کنید. سپس بشقاب را به آرامی، با ضربه زدن به کناره ان بشکنید. هر قطعه را کمی سوهان بکشید که تیزی ان از بین برود. سپس پشت هر قطعه را با فرچه چسب بزنید و بعد از یک دقیقه یک قطعه آهنربا پشت ان بچسبانید. اکنون پازل شما آماده است. می توانید ان را روی یخچال خود قرار دهید.

3. ساخت پازل با شیشه و چراغ

وسایل مورد نیاز:
– شیشه
– سمباده
– چراغ کوچک با ولتاژ کم (چراغ ریسه ای)
– قاب چوبی
– چسب حرارتی

عکس دلخواه خودتان را در چاپخانه های دیجیتالی روی یک قطعه شیشه صاف چاپ کنید. سپس از شیشه بر بخواهید؛ به طرح های مختلف پازل برای شما برش دهد. برای جلوگیری از زخم شدن دست ها بهتر از با سمباده دور تا دور هر قطعه شیشه را نرم بکشید. حالا با فاصله قطعه های پازل را بر روی قاب چوبی با چسب حرارتی بچسبانید. در فاصله هر قطعه ریسه چراغ را رد کنید و به کمک چسب از جا به جا شدن ریسه جلوگیری کنید. اکنون شما نه تنها یک پازل بلکه، یک چراغ خواب زیبا از عکس خودتان دارید.

سخن نهایی:
فرقی نمیکند عزیزان ما برای تحصیل، ازدواج یا مهاجرت از ما دور شده باشند؛ به هرحال تحمل دوری از عزیزان سخت است. برای اینکه جای خالی آنها را کمتر در زندگیمان حس کنیم؛ میتوانیم با چاپ کردن عکس آنها خاطرات شیرین خود را زنده کنیم و از دیدن آن لذت ببریم.
ساخت پازل عکس با چاشنی خلاقیت میتواند یک اثر هنری زیبا از شما باشد.

1 نظر در “ساخت پازل با عکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *