مقالات

پرطرفدارترین بازی هایی که باید با آن آشنا شوید

پرطرفدارترین بازی هایی که باید با آن آشنا شوید

هرساله در جهان افراد اعم از بزرگسال و کودک و نوجوان، بازی های مختلفی را برای گذراندن اوقات فراغت انتخاب می­کنند. برخی افراد بازی‌های فکری و برخی بازی با موبایل و سیستم و دستگاه‌های بازی را ترجیح می‌دهند. پرطرفدارترین بازی های جهان، متناسب با سلیقه افراد و همچنین نحوه ارائه بازی‌ها است.

بازی هایی که برای سیستم‌عامل‌های مختلف ارائه می‌شوند، بی‌شمار و فراوان هستند. این بازی ها متناسب با نوع سیستم عامل ارائه می‌شوند. البته این که افراد از چه نوع سیستمی برای بازی کردن استفاده می‌کنند، با سلیقه و بودجه آنان مرتبط است. برخی افراد بازی با دستگاه‌های مثل پلی استیشن یا ایکس باکس را انتخاب می‌کنند. برخی بازی با سیستم‌هایی مثل کامپیوتر را انتخاب می‌کنند و برخی دیگر بازی با موبایل را ترجیح می‌دهند. قابل ذکر است که تعداد افرادی که با موبایل دربازی‌های آنلاین شرکت می‌کنند، بسیار بیشتر است.

در ابتدا پرطرفدارترین بازی های آنلاین را معرفی می‌کنیم و سپس به معرفی پرطرفدارترین بازی های فکری جهان و ایران می‌پردازیم.

پرطرفدارترین بازی های آنلاین

باید اشاره کرد که افراد با وسایل مختلفی وارد این بازی‌ها می‌شوند؛ بنابراین ما در این مطلب معرفی بازی‌های پرطرفداری می‌پردازیم که با هر سه روش قابل استفاده هستند.

بازی PUBG

بازی PUBGاین بازی جزو معروف‌ترین بازی‌ های آنلاین است. عملکرد و حالت بازی، شبیه به بازی هایی مثل کال آف دیوتی می‌باشد. بازی در یک جزیره شروع می‌شود. اساس بازی بر زنده ماندن بین ۱۰۰ نفری است که بازی را شروع می‌کنند. اصطلاح بکش تا زنده بمانی در این بازی محقق می‌شود. شما باید برای نفر اول شدن، شخصیت‌های دیگر را بکشید و از مهمات آن ها استفاده کنید تا خودتان برنده بازی شوید.

در ابتدا بازی فقط برای گوشی‌های اندرویدی و آیفون ارائه شد. اما سپس نسخه‌های دیگر این بازی برای کامپیوتر و ایکس باکس و همچنین پلی استیشن موجود شد. این نشان از پرطرفدار بودن بازی در هر حوزه­ای دارد. اما یکی از نقاط ضعف بازی از نظر کاربران، وجود بات‌ها درون بازی است. برای کشتن بات‌ها شما کمتر از دو ثانیه فرصت دارید و این کار را سخت می‌کند. از طرف دیگر، تعداد کاربران بازی آن‌قدر بالا است که ۱۰۰ نفر برای شروع بازی در جهان حاضر باشند و نیازی به حضور شخصیت‌های بات نیست.

کاربری راحت بازی، باعث بالا بودن امتیاز بازی شده است.

بازی GTA

این بازی از محبوب‌ترین و قدیمی‌ترین بازی هایی است که با هر سیستم عاملی می‌توان آن را بازی کرد. بازی دارای سه شخصیت متفاوت است که هر کدام یک توانایی خاص و متفاوتی دارند. هر فرد مراحل مختلف و مختص خود را دارد.

یکی از جالب‌ترین نکات بازی که باعث پرطرفدار بودن آن شده، توجه به جزئیات بازی است. چهره افراد، جزئیات اتفاقات و همه؛ نشان از جزئیات قوی بازی می‌دهند. باید اشاره کرد که بازی را از روی شهر لس‌آنجلس آمریکا ساخته‌اند. می‌توانید با مقایسه تصاویر بازی و تصاویر شهر لس‌آنجلس، به طراحی فوق‌العاده آن پی ببرید. همان‌طور که گفته شد این بازی هم برای موبایل هم برای سیستم و هم برای کنسول‌های مختلف ارائه شده است.

بازی CALL OF DUTY

از دیگر بازی های پرطرفدار که با پلتفرم‌های مختلف قابل بازی است، می‌توان به کال آف دیوتی اشاره کرد. نسخه‌های متفاوتی از این بازی در جهان ارائه شده است و هر نسخه داستان مختص به خود را دارد. برای مثال در یکی از سری‌های این بازی، باید محموله گاز شیمیایی را به کشور خیالی انتقال دهید. شما برای انتقال محموله با مشکلات متفاوتی مواجه می‌شوید. بازی به طوری طراحی شده است که بیشترین هیجان را به بازیکن انتقال می‌دهد. همچنین گوناگونی تفنگ‌ها و اسلحه‌های بازی باعث جذب بازیکن می‌شود.

بازی NEED FOR SPEED

بازی NEED FOR SPEEDاگر عاشق ماشین سواری و رالی‌های درون شهری هستید، این بازی بهترین انتخاب برای شما است. داستان این بازی در مورد یک گروه از افرادی است که با ماشین‌های خود در شهر کوچکشان مسابقه می‌دهند. سپس تحت تعقیب پلیس قرار می‌گیرند و ماجراهایی که در این راه برای افراد پیش می‌آید. تنوع ماشین‌ها و ویژگی‌هایی که می‌توانند برای ماشین خود انتخاب کنند، یکی از دلایلی که جذابیت بازی است. فرد می‌تواند حتی جزئیات ماشین خود مانند ضبط و لاستیک را نیز تغییر دهد.

از نقاط ضعف بازی می‌توان به این اشاره کرد که، روند داستان در حین بازی جایگاه جالبی ندارد. یکی از نکات جالب خود بازی این است که، امتیازی که در هنگام شب و روز دریافت می‌کنید متفاوت است. اگر در روز بازی کنید، می‌توانید پول کسب کنید و بازی کردن در شب، باعث می‌شود که اعتبار شما بالاتر برود. به کمک این دو هم می‌توانید ماشین را عوض کنید. یعنی تعویض ماشین نیازمند هر دوی این مؤلفه‌ها هست.

سری بازی های ASSASSINS

یکی از بازی هایی که روند تاریخی دارد، اساسینز می‌باشد. البته باید اشاره کرد که این بازی بیشتر از اینکه مناسب بازی کردن با گوشی باشد، مناسب کنسول‌ها و سیستم‌های رایانه‌ای می‌باشد. داستان بازی بر اساس یک داستان واقعی، از روی تاریخ گروه حشاشین نوشته شده است. اما در حین بازی سیر داستان بسیار طولانی‌تر می‌شود، که این یک نقطه ضعف محسوب می‌شود. حدود ۱۲ نسخه مختلف با داستان‌های متفاوت از این بازی ارائه شد. البته همه بازی‌ها به یک اندازه مورد استقبال قرار نگرفتند.

هر سری با وجود داشتن گرافیک یکسان، تفاوت هایی با سری‌های دیگر خود داشت. تفاوت در صداگذاری یا جزئیات یکی از این تفاوت‌ها بود. محبوب‌ترین نسخه این بازی، نسخه ی والهالا می‌باشد که در این نسخه جامع‌ترین و کامل‌ترین حالت‌های بازی جمع شده است. گرافیک و طراحی بازی در این نسخه در بهترین حالت خود قرار گرفته است.

نام بردن بهترین بازی های جهان در حوزه­ی آنلاین، بیشتر از این طول می‌کشد. اما ما در این جا بهترین بازی هایی که در جهان ارائه شده‌اند را، به شما معرفی کردیم.

در این قسمت به معرفی پرطرفدارترین بازی های فکری جهان می‌رسیم.

پرطرفدارترین بازی های فکری جهان و ایران

بازی های فکری، بازی هایی هستند که نیازمند وقت و تفکر می­باشند. در ایران بازی های زیاد هستند که هم بر اساس بازی های خارجی و هم بر اساس بازی های قدیمی ایرانی به عنوان بازی فکری به فروش میرسند. این بازی ها مناسب دورهمی های دوستانه و خانوادگی است تا شما از بیشترین لذت را از این دورهمی ها با یک بازی ساده ببرید.

بازی مونوپولی

بازی مونوپولیاین بازی یکی از نوستالژیک‌ترین بازی هایی است که می‌توان انجام داد. افراد در این بازی با کمک یک تاس سعی می‌کنند که خانه‌های زمین بازی را خرید و فروش کنند. این بازی به شما کمک می‌کند که با سیستم‌های مالی، سرمایه گذاری و ریسک آشنا شوید.

در ایران این بازی با نام روپولی یا عمو پول‌دار به فروش رسید. این بازی رویکرد بسیار اقتصاد گرا دارد. می‌توان گفت که این بازی را هر گروه سنی می‌توانند بازی کنند و برای وقت گذراندن به صورت گروهی بسیار مناسب است. شما تا ساعت‌ها می‌توانید این بازی را با افراد مختلف با همان جذابیت اولیه، بازی کنید.

بازی برج جنگا

این برج هنوز هم از پرطرفدارترین بازی های فکری و گروهی است. بعد از چیدن  این برج به طور کامل، باید یکی‌یکی قطعه‌های چوبی را از زیر در بیاورید. مشخص است که برج بعد از مدتی سست می‌شود. بنابراین باید دقت کنید که کدام قطعه را در بیاورید که برج فرو نریزد.

این بازی نیازمند تمرکز زیاد و ثابت بودن دست‌ها است. کوچک‌ترین لرزش می‌تواند باعث شود که برج فرو بریزد. این بازی، یک بازی ساده و بدون تحرک برای زمان‌هایی است که افراد دور هم جمع می‌شوند. حتی کودکان هم می‌توانند در این بازی شرکت کنند.

بازی مافیا

بازی مافیا امروز پرطرفدارترین بازی گروهی شناخته شده است. این بازی نیازمند استدلال آوری و شناخت افراد است. مدل‌های مختلفی از این بازی ارائه شده است، اما معروف‌ترین آن مافیا و شهروند است که با حداقل شش نفر از افراد شروع می‌شود. دو گروه مافیا و شهر باید سعی کنند که دیگری را از بازی حذف کنند تا در نهایت یک گروه برنده شود.

در این بازی باید به تمام حرکت‌های افراد دقت کنید. زیرا شناخت این حرکت‌ها باعث شناخت نقش افراد می‌شود. این بازی را امروزه می‌توان در هر جمعی بازی کرد.

پازل

از دیگر بازی هایی که می‌توان در جمع انجام داد چیدن پازل است. شما می‌توانید با خرید یک پازل 3D این بازی زیبا را در جمع انجام دهید. چیدن پازل نیازمند دقت و تمرکز می‌باشد. پازل‌های صد تکه و هزار تکه، که نیازمند وقت و تمرکز زیادی هستند، بسیار برای جمع‌ها و بازی‌های جمعی مناسب هستند.

پرطرفدارترین بازی های جهان

در هر کشور متناسب با پیشینه و سلایق افراد و همچنین انواع مختلف بازی ها، یک سری از بازی ها پرطرفدار است اما امروزه پر طرفدارترین بازی های جهان بازی های آنلاین هستند که با پلتفرم‌های مختلف انجام می‌شود بنابراین بازی های مختلفی را می توان به عنوان پرطرفدارترین بازی های جهان معرفی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *