مقالات

فواید پازل سه بعدی؛ تاثیرات باورنکردنی حل پازل 3 بعدی

فواید پازل سه بعدی

از اصلی ترین فواید پازل سه بعدی، می توان به این اشاره کرد که امروزه برای تمام بازی ها، یک نسخه آنلاین و قابل نصب در گوشی و کامپیوتر وجود دارد؛ اما پازل های سه بعدی از دسته بازی هایی است که می تواند کودکان را از فضای مجازی و آسیب هایش دور نگه دارد. پازل های سه بعدی بسیار جذاب و یک سرگرمی آموزنده هستند که در ادامه توضیحات کاملی از فوایدش شرح می دهیم. قبل از خواندن این مقاله به شما پیشنهاد می دهیم؛ مقاله تاثیر بازی های فکری در رشد کودکان را مطالعه کنید تا از اهمیت این دسته بازی ها غافل نشوید.

فواید پازل سه بعدی

افزایش دقت و نظم

یکی از فواید خرید پازل سه بعدی برای کودکان این است که به دلیل سه بعدی بودن پازل، باید با نظم و دقت بیشتری قطعات را به هم متصل کنند؛ تا شکل واقعی پازل نمایان شود. در پازل های سه بعدی با قطعات بیشتر مانند پازل سه بعدی عقاب، کودکان متوجه خواهند شد که هر چه قدر منظم تر قطعات را به هم وصل کنند؛ بال های عقاب دقیق تر شکل خواهند گرفت.

افزایش قدرت تصمیم گیری

بعد از خطا و آزمایش هر قطعه در جای اشتباه، کودکان به این نتیجه می رسند که قبل از وصل کردن هر قطعه از درست بودن جایگاه و تصمیمشان مطمئن شوند. شاید از نظر والدین بسیار ساده باشد اما در آینده باعث می شود تا کودکان با تصمیم گیری درست در هر راهی قدم بردارند.

افزایش مهارت های حرکتی و فکری

با برداشتن هر قطعه، هماهنگی دقیقی بین چشم و دست و تصویری از پازل که در ذهن کودکان است به وجود می آید که موجب  افزایش مهارت های حرکتی و فکری کودکان می شود. این امر باعث می شود تا کودکان در انجام هر کاری با مهارت و هماهنگی بیشتری بین چشم، دست و ذهنشان عمل کنند.

افزایش خلاقیت و ذوق هنری

پازل هایی مانند پازل سه بعدی گوزن که در انتها تبدیل به یک جا کلیدی زیبای دیواری می شود این خلاقیت را در ذهن کودکان به وجود می آورند که هر وسیله ای می تواند چندین کاربرد داشته باشد و به دنبال آن سعی می کنند برای هر وسیله ای کاربرد دیگر پیدا کنند یا خودشان به ساخت آن بپردازند.

افزایش اعتماد به نفس

قطعاً پیدا کردن جای درست هر قطعه و تشکیل شدن شکل نهایی برای هر کودکی یک دستاورد محسوب می شود. والدین عزیز با تشویق کردن کودکان می توانند به ان ها حس اعتماد به نفس بیشتری منتقل کنند تا به راحتی بتوانند پازل های سه بعدی با قطعات بیشتر و حتی کاردستی های جذابی درست کنند.

افزایش صبر

هر اندازه که پازل با قطعات بیشتری تشکیل شده باشد، سخت تر می شود و کودکان باید زمان و تفکر بیشتری را برای حل پازل در نظر بگیرند و ممکن است بار ها اشتباه کنند و خسته شوند. اما متوجه خواهند شد اگر کمی صبر داشته باشند در انتها به نتیجه دلخواهشان خواهند رسید.

افزایش شناخت فرم، رنگ و اندازه

به دلیل اینکه هر پازل سه بعدی از قطعاتی با فرم، رنگ و اندازه متفاوتی تشکیل شده است؛ به راحتی می تواند جایگزین چندین وسیله آموزشی برای هر کودک شود. والدین گرامی با کمی صبر و حوصله می توانند به کمک هر قطعه پازل اشکال هندسی و رنگ ها را به کودکان آموزش دهند.

جمع بندی

پازل های سه بعدی سرگرمینو از تنوع بسیار بالایی برخوردار است و والدین می توانند با توجه به سلیقه کودکان خریداری کنند. کیفیت بالای قطعات پازل از جنس چوب، ظرافت و برش دقیق هر قطعه پازل و همچنین داشتن دفترچه راهنما از فواید پازل های سرگرمینو می باشد. سرگرمینو با وجود پشتیبان تلفنی و آنلاین، یک خرید امن را رقم می زند. تمامی پازل های سه بعدی سرگرمینو بدون چسب و قیچی سرهم می شوند و با خیالی راحت می توانید در اختیار کودکان قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *