مقالات

خرید پازل برای کودکان زیر 5 سال

خرید پازل برای کودکان زیر 5 سال

یکی از اصلی ترین دغدغه های هر پدر و مادری، بالا بردن هوش و ذکاوت فرزندانشان است. علاوه بر تغذیه صحیح و محیط مناسب رشد کودک، بازی های فکری نقش بسزایی در هوش هر کودک دارد. در مقاله تاثیر بازی های فکری در رشد کودکان می توانید با انواع بازی های فکری کودکان و مزایای آنها آشنا شوید. یکی از بهترین بازی های فکری که هیچ سن و سالی نمی شناسد؛ پازل است. قطعاً ویژگی های بارزی بین پازل کودکان و بزرگسالان وجود دارد؛ که در ادامه به اصلی ترین آنها می پردازیم.

خرید پازل برای کودکان زیر 5 سال

خرید پازل هایی با رنگ های مختلف

پازل کودکان نباید با رنگ های تیره و یکنواخت تهیه شود زیرا به زودی آنها را خسته و دلزده می کند. رنگارنگ بودن هر وسیله ای کودکان را مجذوب خود می کند و سبب می شود تا علاوه بر حل پازل به خوبی با رنگ ها آشنا شوند. سعی کنید پازل هایی با چندین رنگ کاملاً متفاوت خریداری کنید.

خرید پازل هایی با تصاویر جذاب

تصاویری با جزئیات کم انتخاب کنید تا فرزندتان راحت تر پازل را حل کند. شخصیت های کارتونی مورد علاقه فرزندتان، حیوانات و میوه ها از بهترین تصاویر برای پازل کودکان هستند. سعی کنید برای خرید پازل 3D، کودکتان را همراه خود ببرید تا انتخاب تصویر پازل بر عهده خودشان باشد.

خرید پازل هایی با تصاویر آموزشی

امروزه پازل های بیشماری برای کودکان ساخته می شود که بتوانند علاوه بر سرگرمی و رشد ذهنی کودک، مسیر ورود آنها را  به مدرسه هموار تر کنند.  برای مثال پازل هایی با تصویر اعضای بدن، که چینش قطعه های پازل کنار یک دیگر به کودک کمک می کند تا با اعضای بدن آشنا شود. همین طور پازل ساعت یا پازل حروف الفبا.

خرید پازل هایی با قطعه های بزرگ

حل پازل هایی با قطعه های کوچک بسیار دشوار است. همچنین به دلیل اینکه کودکان هر وسیله کوچکی را در دهان خود فرو می برند یا ممکن است قطعه های پازل گم شوند؛ از پازل هایی با قطعه های بزرگ استفاده کنید. همچنین قطعه های بزرگ جزئیات کمتری دارند و به آسانی حل می شوند.

خرید پازل هایی با قطعه های کم

پازل های کودکان زیر پنج سال با 8 الی 30 قطعه در بازار موجود می باشند. در اولین خرید، پازل هایی با قطعات کم خرید کنید تا کودک شما پله پله با پازل هایی با قطعات بیشتر آشنا شوند. با توجه به اینکه کودکان صبر و حوصله کمتری دارند؛ هرچه زودتر به تصویر کلی پازل برسند بیشتر خوشحال می شوند.

خرید پازل هایی با توجه به فهم کودک

بعضی از کودکان علاقه ی بیشتری به حل پازل دارند و ممکن است روزانه چندین پازل حل کنند. قطعاً حل پازل برای این دسته از کودکان بسیار راحت شده است و تمایل بیشتری به حل پازل هایی با قطعه های بیشتر دارند؛ در این صورت شما می توانید پازل هایی با قطعات بالاتر که مناسب سن های بالاتری هستند برای کودک خود تهیه کنید.

نکاتی در مورد خرید پازل برای کودکان

هنگام خرید پازل 3بعدی حتما به سن های ذکر شده روی جلد پازل دقت کنید تا یک انتخاب صحیح داشته باشید. همچنین از خرید همزمان چندین پازل خودداری کنید و در قبال حل یک پازل به عنوان جایزه یک پازل دیگر به او هدیه دهید. از مکان های معتبر خریداری کنید تا مطمئن باشید یک محصول برنامه ریزی شده زیر نظر کارشناسان  با جنس و کیفیت بالا خریداری می کنید. تنها خرید بازی های فکری کافی نیست. وجود والدین در کنار فرزندان هنگام بازی کردن باعث تشویق بیشتر آنها می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *